top of page
Makrama - warsztaty dla młodzieży i dorosłych

czw., 24 mar

|

Sala przy Kaplicy

Makrama - warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Zajęcia dla młodzieży (13+) i dorosłych, którzy rozpoczynają przygodę z makramą. Więcej info poniżej...

Bardzo przepraszamy ale rejestracja jest już niestety zamknięta
Dołącz do kolejnych wydarzeń

Czas i miejsce

24 mar 2022, 18:00 – 19:05

Sala przy Kaplicy, Żurowa

Uczestnicy

O tym wydarzeniu

Zapraszamy młodzież (13+) i dorosłych na zajęcia z nauki makramy.

Zajęcia poprowadzi Pani Ula J. 

Co to makrama? 

Z języka arabskiego oznacza tyle, co “wiązana ozdoba” i definiuje sztukę  zaplatania sznurków bez użycia drutów, szydełka czy igieł. Parano się  nią i w starożytnej Asyrii, i Babilonii, i w średniowieczu, kiedy za  pomocą makramowych węzełków zdobiono cenne królewskie szaty. Szczyt  popularności makramy nastąpił w latach 70. na Zachodzie, w epoce  rękodzieła i powrotu do natury. 

Wyplatanie makramy sprzyja relaksacji, jest rodzajem treningu uważności i koncentracji, a może przynieść też bardzo praktyczne i  wymierne korzyści. Opanowując nawet najprostsze, podstawowe węzły  makramowe, można tworzyć wiele przedmiotów, które zachwycają nie tylko  wyglądem, ale też trwałością.

Koszt i organizacja: 

Zajęcia są bezpłatne

Przybory: uczestników prosimy o własnoręczne zakupienie sznurka do makramy. Wg. cen pasmanteryjnych, ceny sznurków do makramy w zależności od parametrów wahają się pomiędzy 12 - 30 zł. Można też sprawdzić ceny sklepów on-line.

**Prosimy o wczesniejsze potwierdzenie uczestnictwa (zapisy przez stronę wydarzenia) w związku z sytuacją epidemiologiczną i wymogiem, iż w naszej obecnej sali przy Kaplicy może przebywać tylko 10-ciu uczestników.

*** Uczestnicy przebywajacy w dniu zajęć na kwarantannie, w izolacji bądz uczestnicy zapisani na zajęcia, którzy w przeciągu 14 dni od wydarzenia mieli styczność z osobą zakażoną wirusem Covid, niestety nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu w celu stworzenia kolejnej edycji wydarzenia, w którym nie byli w stanie uczestniczyć. Zrobimy co możemy!

Do zobaczenia! 

(zrodło informacji o makramie: https://www.creativehobby.pl/ 

bottom of page